W dniu 7 października 2019r. nastąpiło oficjalne otwarcie nowego, nowoczesnego obiektu suszarni zbożowej zlokalizowanego na terenie elewatora należącego do Elewarr sp. z o.o. w Bielsku Podlaskim. Inwestycja polegająca na budowie kompletnej suszarni zbożowej o wysokiej wydajności suszenia ziarna wraz z niezbędną infrastrukturą została zrealizowana w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rolników, szczególnie tych, którzy w ostatnich latach znacznie zwiększyli w regionie powierzchnię użytków rolnych pod uprawę kukurydzy. W nowym obiekcie będzie można wysuszyć ok. 500 ton tego ziarna na dobę, w związku tym Elewarr sp. z o.o. będzie podmiotem skupowym znacznie bardziej aktywnym niż dotąd w tym segmencie rynku. Wybudowana suszarnia to także inwestycja w środowisko naturalne. Została postawiona w miejsce wyeksploatowanych zasilanych miałem węglowym i olejem opałowym instalacji. Obecnie proces suszenia odbywa się przy wykorzystaniu ekologicznego czynnika jakim jest gaz skroplony, a zastosowany w suszarni unikalny układ odzysku ciepła zapewnia praktycznie bezpyłową pracę urządzenia. Elewarr sp. z o.o. dzięki przeprowadzonej inwestycji będzie mogła zwiększyć ilość i polepszyć jakość suszonego ziarna kukurydzy, oferowanego kontrahentom. Wykonawca suszarni: AG Projekt Grzegorz Skoczylas Spółka Jawna. Wykonawca instalacji gazowej: Chem GAZ.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. przedstawiciel Dyrektora Generalnego KOWR – p. Wojciech Bielecki z Departamentu Nadzoru nad Spółkami, przedstawiciele Rady Nadzorczej Elewarr – przewodniczący p. Marcin Sutkowski i p. Eugeniusz Muszyc, Prezes Daniel Alain Korona i Wiceprezes Monika Parafianowicz Zarządu Elewarr, p. Andrzej Mioduszewski – były Wiceprezes Zarządu Elewarr w latach 2016-2018, który był głównym pomysłodawcą inwestycji.

Prezes Elewarr dr Daniel Alain Korona wraz z p. Andrzejem Mioduszewskim w dobrej komitywie udzielili wspólnie wywiadu w Radio JARD 89,2 FM, 95,5 FM, link poniżejLink do wywiadu


foto: Elewarr Sp. z o. o.
Copyright © 2019 ELEWARR Sp. z o.o.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Design by: